Вторник, 27.07.2021
Rakeback 36% at Red Star Poker

Голосование


WSOP
WPT
EPT
RPS
URT
WSF
KSW


Онлайн турниры

Турніри з покеру та їх структура

Турніри з покеру та їх структураТурніри з покеру та їх структура

Для проведення турнірів з покеру існує декілька різних схем. Кожен з тих форматів, що пропонуються, досить цікаві. Вибір будь-якого залежить від обмежень часу або коштів, також слід брати до уваги мету самого заходу.

Freeze-out (Фриз-аут)

Саме такий формат мають більшість змагань з покеру. Суть цієї схеми полягає у тому, що після того, як учасник турніру програв усі свої фішки, він залишає подальшу боротьбу за призові місця своїм опонентам. Практично усі професійні турніри з покеру проходять по системі Freeze-out. Але слід зауважити, що для дружнього турніру така схема буде не зовсім зручною, адже гравець, що залишив турнір на початку гри, не зможе повною мірою насолодитися ні самою грою, а ні спілкуванням за столом. Для дружніх турнірів більш доречним буде наступний формат.

Rebuy/addon  (Ре-бай/едд-он)

Зазвичай, мета дружніх турнірів – це спілкування з друзями, родичами або колегами під час гри. Саме тому буде не дуже доречно, якщо хтось з гравців буде вимушений закінчити боротьбу на ранніх етапах змагання. Щоб такого не відбулося, у схемі турніру передбачені ре-баї. Тобто гравець за своїм бажанням має змогу докупити стартовий стек фішок, за умови, що його фішки закінчилися або їх кількість менша за начальну. Важливо до початку турніру вирішити питання про кількість можливих ре-баїв. Це може буде фіксоване число чи певний період, зумовлений часом, наприклад, перша година гри, або кількістю рівнів блайндів, припустимо 3-4. Можливість зробити ре-бай зробить гру більш динамічною та цікавою. Та не слід забувати, що кількість докупок та динамічність гри прямо пропорційні. Якщо ре-баї обмежені, учасники почуваються скуто і грають відносно обережно (тайтово). Якщо кількість докупок необмежена, ситуація зовсім інша: гравці тримаються певніше, використовують більш ризикований стиль гри (лузовий). Цікаво, але психологія гри зовсім змінюється, коли спливає час ре-баїв: за столами все менше можна побачити коли на ол-іни.
По закінченню часу ре-баїв всі гравці мають право зробити едд-он, тобто докупити первинну кількість фішок незалежно від розміру існуючого стеку.
На додаток, наявність ре-баїв та едд-ону збільшує призовий фонд у 2-3 рази.

Turbo (Турбо)
У турбо-турнірах час, що одведено на кожен рівень блайндів, мінімальний. Зазвичай такі змагання більш актуальні в онлайн режимі, адже процес здач повністю автоматизовано. При грі, коли блайнди зростають кожні п’ять хвилин, доводиться повністю змінювати тактику гри та розігрувати такі руки, що зазвичай викидаються у пас. У таких турнірах буде важко використати свої навички з покеру, такі схеми більше розраховані на везіння. У живій грі такий формат буде доречним перед головним турніром, щоб гравці не нудьгували під час очікування.

Free Roll (Фрирол)
Щоб навчити нових гравців азам покеру та залучити до покерного клубу нових відвідувачів актуальним буде турнір по схемі фрирол, тобто з нульовим першим внеском. Такий формат дуже зручний як рекламний хід. Якщо турнір-фрирол зазначено з ре-баями, то докупки вже оголошуються платними.

Guaranteed (Гарантид)
Турніри за такою схемою також вважаються успішним ходом для залучення нових гравців до закладу. Формат турніру гарантид має на увазі змагання з покеру з мінімальним гарантованим призовим фондом, не залежно від кількості учасників. Наприклад, організатори турніру оголосили призовий фонд у розмірі $2000. За час гри бай-інов та ре-баїв було зроблено на суму  $1500. $500, що не вистачає, буде доплачено закладом-організатором. Але не все так сумно, як може здаватися на перший погляд. Якщо підхід до організації ігрового процесу закладу професійний і атмосфера клубу приємна, щодня нових гравців ставатиме більше. І одного дня загальна сума бай-інів буде значно більшою за оголошений призовий фонд.

Satellite (Сателіт)
Виграшем у такому турнірі є не грошова винагорода, а білет на інший турнір з більш високим рівнем бай-іна. Наприклад, щоразу перед проведенням Світового турніру з покеру WSOP більшість покер-румів оголошують турніри-сателіти на світову серію.

Mixed (Мікс)
В мікс-турніри включені не один, а декілька різновидів покеру. Дисципліни визначаються безпосередньо організаторами змагання або гравцями. Зазвичай ігри змінюються відповідно блайндів – перший рівень грають холдем, далі омаху, потім стад і т.д. Але можлива ситуація, коли різновид гри обирає гравець у позиції батона. Такий варіант називають dealer choice (дилер чойс).

Heads-up (Хедс-ап)
Хендс-ап грають один на один. З переможців формують нові пари і так далі, аж поки не залишиться кращий із кращих. Доречи, така система визначення переможця дуже схожа на турніри з нард.

Shootout (Шутаут)
У турнірах по схемі шутаут гравці не переміщуються по столах. Переможець визначається на кожному покерному столі окремо. Далі найкращі учасники зустрічаються за фінальним столом. Безумовно такий формат має свої недоліки. По-перше,  за результатами жеребкування декілька сильних гравців мають шанс зустрітися за одним столом на початку турніру. В наслідок цього професійний рівень фіналістів може виявитися нерівним. По-друге, боротьба за перемогу на будь-якому столі може тривати значно довше за інші, що, погодьтеся, не зовсім зручно.

автор: Lord

Українська 18 января 2012 1668 0

Живые турниры