Понедельник, 17.01.2022
Rakeback 36% at Red Star Poker

Голосование


WSOP
WPT
EPT
RPS
URT
WSF
KSW


Онлайн турниры

Як зареєструвати право на нерухомість? 2013 рік

Як зареєструвати право на нерухомість? 2013 рікЯк зареєструвати право на нерухомість? 2013 рік

  З 1 січня 2013 року в Україні вступає в силу новий порядок реєстрації прав на нерухоме майно. Що він з собою принесе, і як буде здійснюватися?

  Як розповіла перший заступник голови Державної реєстраційної служби України Інна Завальна, новий механізм реєстрації передбачається створення єдиної системи державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень за принципом "єдиного вікна". Він полягає в тому, що проведення державної реєстрації прав як на земельні ділянки, так і на об'єкти нерухомого майна, розташовані на них повинно здійснюватися в одному державному реєстрі.

  Зміни, торкнутися також і порядку оформлення права власності на нерухомість з видачею відповідних свідоцтв. Так, свідоцтва про право власності на нерухоме майно будуть формуватися в процесі державної реєстрації прав та видаватися державними реєстраторами разом з випискою з Державного реєстру прав на нерухоме майно.

  Хто буде реєструвати права на нерухомість?

  Безпосереднє здійснення державної реєстрації прав на нерухоме майно покладено на районні, районні у містах, міські, міжрайонні управління юстиції. Державна реєстрація прав у результаті вчинення нотаріальної дії з нерухомістю, об'єктом незавершеного будівництва, буде проводитися нотаріусом.

  Обов'язковій державній реєстрації підлягають речові права та обтяження, як на земельні ділянки, так і на об'єкти нерухомого майна, розташовані на них, зокрема право власності, право володіння, право найму чи оренди будівель або інших капітальних споруд, іпотека, інші речові права відповідно з новим законом.

  Плата за послуги реєстраторів Плата за реєстрацію прав на нерухоме майно складе 119 грн., За реєстрацію інших речових прав - 51 грн. За надання витягу планується встановити плату в розмірі 120 грн. і за внесення змін у зв'язку, наприклад, з технічною помилкою - 51 грн.

   Українці поспішають оформити права на житло

   Незважаючи на побоювання експертів, що введення нових правил зупинить ринок нерухомості, оскільки нотаріуси не готові його впроваджувати, Інна Завальна запевнила - механізм буде працювати без збоїв. Оскільки нотаріусів навчають користуватися новою системою реєстрації з початку 2012р. У свою чергу віце-президент Ліги експертів України Світлана Бовсуновська, вказала на те, що вже зараз в бюро технічної інвентаризації (БТІ) значно збільшилися черги бажаючих зареєструвати операції з нерухомістю. Це пов'язано з тим, що учасники ринку прогнозують виникнення серйозних проблем на ринку мінімум до березня місяця.

  Нові тіньові схеми

  С. Бовсуновська звернула увагу на те, що обов'язкова інвентаризація нерухомості, скасовує новим законом, відкриває можливості для тіньових схем на ринку. Важливо з точки зору експерта також те, що значно збільшилася відповідальність нотаріусів в грошовому еквіваленті, що в свою чергу вплине на вартість послуг самих нотаріусів. І не варто забувати, що впровадження нового механізму оформлення угод призведе до того, що нотаріуси будуть змушені купувати більш потужне комп'ютерне обладнання, необхідне для роботи з онлайн-доступу до реєстру.  

  Угоди з нерухомістю заморозять 

  Ще менш оптимістичні прогнози озвучила старший юрист міжнародної юридичної фірми Salans Анжеліка Штукатурова. За її оцінкою ринок чекає стагнація в плині першого кварталу 2013р. Це час потрібно нотаріусам щоб випробувати новий механізм у дії. На даний момент у нотаріусів назріло значна кількість питань до нормативів нового закону, відсутні чіткі механізми для регулювання деяких правових випадків. Так, зокрема законом ніяк не регламентується видача дублікатів свідоцтв на право власності в тому випадку, якщо вони були отримані до набрання чинності нових правил, а саме право власності просто не встигли зареєструвати у відповідних інстанціях. 

  Представник державної реєстраційної служби України повідомила, що зараз в Кабінеті міністрів знаходяться доповнення та доопрацювання до нормативної бази закону. До 1 січня 2013р., Сподівається Інна Завальна, вони всі будуть прийняті і закриють назрілі питання. 

  Незважаючи на те, що поки впровадження нового механізму оформлення прав нерухоме майно принесло з собою лише подорожчання послуг нотаріусів і панічну прагнення населення завершити всі угоди до нового року, експерти запевняють - в перспективі він дозволить не тільки спростити, але скоротити час на реєстрацію прав на житло .

Текст 22 ноября 2012 4747 0

Живые турниры